Pro Hostitele – co musíte vědět, než se u nás zaregistrujete

Jaké jsou podmínky registrace mé služby?

Pro Hostitele je jednoduché se do programu zapojit. Jako živnostník musíte nabízet lokální produkt (víno, sýry, maso…) nebo umožnit hostům nějaký zážitek (obsloužení zvířat, pomoc na poli, v sadu, na vinici…).

Projekt „Cestuj a ochutnej“ není určen velkým firmám a koncernům. Projektem chceme podpořit především malé a střední živnostníky v rozvoji jejich podnikání a zároveň umožnit karavanistům poznávat nová místa, chutě a zážitky v domácí atmosféře místního poskytovatele (Hostitele).

Kolik mne bude stát registrace?

Hostitelé za svou registraci nic neplatí. Jejich účast je však podmíněna souhlasem s Obchodními podmínkami a jejich dodržováním.

Co musí splňovat Hosté?

Hosté se vám musí při svém příjezdu prokázat samolepkou s jedinečným ID registrované osoby projektu „Cestuj a ochutnej“. Tak víte, že Host splnil podmínky pro využívání tohoto projektu a můžete ho u sebe přivítat. Zároveň doporučujeme si zaznamenat jeho zmiňované ID na samolepce. V případě, že by nastaly problémy, umíme díky tomu Hosta identifikovat.

Registrace Hosta do projektu „Cestuj a ochutnej“ je vždy časově omezená, a to na jeden rok. Každý rok budeme vydávat nové samolepky označující platnost registrace. Tím budete vědět zda návštěvník je registrovaný pro danou sezónu a může využít vašich služeb.

Další podmínkou maximálně 48 hodinového pobytu u vás zdarma je nákup vašich služeb či vašeho produktu. Pokud jej návštěvník nakonec neučiní, doporučujeme stání a nocování zpoplatnit dle vašeho platného ceníku uvedeného i na našich stránkách u vaší nabídky.

Neusídlí se mi na pozemku hosté natrvalo?

Ne, maximální doba pobytu je stanovená na 48 hodin, pokud se nedomluvíte s Hostem jinak (i to lze, ale to už je na vás).

Nestane se mi, že tam budu mít víc Hostů než je mnou nabízená kapacita?

Právě proto chceme, abyste na sebe uvedli telefonický kontakt. Hosté se s vámi musí vždy předem domluvit, zda je přijmete. Bez předchozí domluvy je přijmout nemusíte.

Můžete se s nimi také domluvit i na dalších věcech (čas příjezdu, jak vás najdou, druh pomoci…). Vy u své nabídky jen uveďte, jaký maximální počet vozů jste ochotni přijmout a od kdy do kdy tuto službu nabízíte (může se jednat pouze o vybranou sezónu).

Musím hosty vždy přijmout?

Ne, nemusíte. Jen místo, kde mohou vozy stát zřetelně označte. Můžete na stání vyhradit třeba jen kus louky, parkoviště nebo můžete vybudovat kompletní servisní zázemí pro karavany. Záleží jen na vás.

V profilu máte možnost vyznačit, jaké další služby můžete návštěvníkům nabídnout (dopuštění vody, vypuštění nádrže špinavé vody, vylití chemického WC, připojení na elektřinu, přístup k internetu…), a to buď zdarma nebo za poplatek.

Využití těchto dodatečných služeb však nesmí být podmínkou možnosti stání a nocování u vás. Podmínkou je nákup vašich služeb či produktů. Tuto informaci je nutné uvést při registraci.

Jak poznám, že mnou nabízené místo je vhodné pro karavanisty

Velikost nabízeného stání pro jeden karavan: Doporučená velikost je  alespoň 7,2 metry na délku a 3 metry na šířku.

Pokud chcete karavanistům nabídnout komfort ve formě umožnění vyndání si kempingového vybavení (židle a stůl), měla by být šířka alespoň 4,5 metru). Velikost stání nezapomeňte uvést při registraci.

Příjezd: Mějte na paměti, že výška obytných vozů (vyjma obytných přívěsů) může dosahovat až 3,25 metru. Z toho důvodu se zamyslete, zda v příjezdu na stání nebrání v nejbližší vzdálenosti most či silné větve stromů. Pokud tomu tak je, tuto informaci uveďte při registraci.

Sklon stání: I když karavanisté běžně pro vyrovnání karavanu používají tzv. klíny, nemohou nocovat ve svahu. Proto při určení místa stání mějte toto na paměti.

Kde je tedy nechat stát, parkovat a nocovat: Nejideálnější je samozřejmě louka, pak parkoviště před vaší farmou, vinicí atd. či dvůr. 

Kolik mi návštěvníci (Hosté) zaplatí?

Za základní poskytnutí místa Hosté neplatí nic, ale musí si u vás nakoupit lokální produkty v minimální hodnotě 399 Kč (toto je běžná cena karavanového stání bez jakéhokoliv zázemí), případně se s vámi domluvit na jiné (zážitkové) pomoci (obsloužení zvířat, pomoc na poli, v sadu, na vinici…), pokud neurčíte jinak.

Přiměřeně zpoplatnit však můžete další služby (elektřina, dočerpání vody, vylití chemického WC…).

Tato cena platí pro 1 až 48 hodin, nedohodnete-li se společně jinak.

Jsou nějaká pravidla, která bych měl dodržovat?

Naším cílem je propojovat vás s karavanisty v přátelské atmosféře. Chceme, aby se k vám karavanisté nejen rádi vraceli, ale říkali o vás a vašich produktech i dalším svým přátelům mimo karavaning.

Z toho důvodu je třeba vždy karavanisty na místě osobně přivítat (či vámi určený zástupce), představit jim váš produkt a domluvit se na případné prohlídce vaší výrobny, prodejny, farmy, vinice atd.

Jak se o mně hosté dozvědí?

V rámci základního náhledu uvidí návštěvníci stránky „Cestuj a ochutnej“ pouze celkový počet farem, vinic, pivovarů či podobných služeb. To vše ovšem bez jakýchkoliv detailů. Ty jim budou zpřístupněny až po následné registraci a zaplacení ročního registračního poplatku.

Jakmile registrace proběhne úspěšně, stávají se součástí projektu „Cestuj a ochutnej“ a mohou si prohlížet profily Hostitelů s vyznačenými službami bez jakéhokoliv omezení.

Jak se mohu zaregistrovat?

Stačí kliknout na tlačítko Registrace Hostitele. Budete přesměrováni na registrační formulář.

V něm vyplňte všechna požadovaná pole a následně odsouhlaste Pravidla ochrany osobních údajů.

Vaše registrace bude bude do 72 hodin zkontrolována a pokud bude vše v pořádku, bude vaše nabídka zveřejněna na stránkách projektu „Cestuj a ochutnej“ a tím i zpřístupněna všem registrovaným Hostům.