Pravidla pro hosty

Před příjezdem na pozemek se Hostitelům vždy ohlaste a domluvte si podmínky pobytu. Pokud vás Hostitel odmítne, respektujte to a najděte si jiné místo.

Přijeďte v domluvený čas, případně informujte o změně.

Respektujte časové možnosti svých Hostitelů a noční klid. I Hostitelé mají své rodiny a chtějí být v klidu. Po příjezdu se nezapomeňte s Hostitelem přivítat a prokázat se samolepkou opravňující vás k pobytu. Pokud si Hostitel bude chtít zapsat vaše ID přidělené projektem Cestuj a Ochutnej, neprotestujte. Jedná se o oboustrannou ochranu.

Podpořte své Hostitele nákupem lokálních potravin nebo se s nimi domluvte na jiné formě pomoci. Berte to jako poděkování za jejích pohostinnost.

Místa u Hostitelů nejsou žádné Stellplatzy, parkoviště nebo servisní místa (pokud není vyznačeno v průvodci jinak). Hostitelé nemají žádnou povinnost vám cokoliv zajistit, proto musí být váš vůz soběstačný. S hostiteli se domluvte, co vše můžete využívat (voda, toaleta, bazén, wifi…), kde můžete vypustit své čtyřnohé domácí mazlíčky, zda můžete grilovat, zda si můžete vyndat židličky a stolek, hlídejte své děti, aby nezpůsobily nějakou škodu.

Při odjezdu se s Hostitelem rozlučte! Neodjíždějte tajně a všechen odpad si odvezte s sebou (pokud se nedomluvíte jinak) a místo stání po sobě ukliďte.

Pokud není Hostitel u vašeho odjezdu přítomen, jistě ho potěší krátký písemný vzkaz s rozloučením.