Poznávejte karavanem chutě a vůně Česka všemi smysly a zároveň podporujte lokální zemědělce i další podnikatele

Chceme karavanistům a cestovatelům ukázat i méně známá, avšak atraktivní místa České republiky, která by mnohdy minuli a tím se ochudili o zážitky a chutě s nimi spojenými. Zároveň tímto projektem chceme podpořit venkovskou turistiku a s ní lokální farmáře, vinaře, sládky, ovocnáře, sýraře – prostě všechny, kteří nabízejí domácí produkty nebo originální zážitky.

Proč právě tento projekt?

Inspirovali jsme se za našimi hranicemi, kde podobné projekty úspěšně běží už několik let. Podstatou všech těchto projektů je právě ono propojení touhy poznávat nová místa, chutě a zážitky v domácí atmosféře místního poskytovatele (Hostitele).

Jak to celé funguje

  • Hostitel (farmář, vinař, sadař…) vyčlení na svém pozemku stání pro obytná auta či karavany a zřetelně jej označí logem (samolepkou, cedulí) „Cestuj a Ochutnej“.
  • Host se stejnou samolepkou mající jedinečné ID (tím prokazuje zapojení se do projektu) viditelně umístěnou na vozidle přijede po předchozí telefonické domluvě k Hostiteli a může u něj „zdarma“ nocovat či kempovat po dobu maximálně 48 hodin (případně dle individuální domluvy s Hostitelem). (Samolepku Host obdrží poštou po úspěšné registraci do projektu a zaplacení ročního registračního příspěvku. Platnost samolepky je jeden rok.)
  • Host na oplátku u svého Hostitele nakoupí v souladu s podmínkami tohoto projektu jeho výrobky (hodnota nákupu by měla být minimálně 350,- Kč na 48 hodin), případně mu může po domluvě pomoci s drobnými pracemi. Vše je na vzájemné dohodě mezi Hostem a Hostitelem.
  • Podmínkou pro využívání tohoto programu je, že máte soběstačný vůz (nádrž na odpadní vodu, nádrž na pitnou vodu, chemické WC…), pokud Hostitel ve svém nabídce neuvádí jinak.

Už jste si někdy zkusili podojit kozu, zaštípnout vinnou révu nebo třeba vyrobit sýr či stočit med? Vše záleží na vzájemné domluvě mezi vámi a hostitelem.

Pro Hostitele je projekt zdarma a pro karavanisty (hosty) jsme stanovili roční členský poplatek 199,- Kč, který bude využit na provoz, rozvoj a propagaci tohoto projektu.