Poznávejte karavanem chutě a vůně Česka všemi smysly a zároveň podporujte lokální zemědělce i další podnikatele

Projekt „Cestuj a ochutnej“ je mimo jiné reakcí na uzavřené hranice v roce 2020. Chceme karavanistům a cestovatelům ukázat i méně známá, avšak atraktivní místa České republiky, která by mnohdy minuli a tím se ochudili o zážitky a chutě s nimi spojenými. 

Zároveň tímto projektem chceme podpořit venkovskou turistiku a s ní lokální farmáře, vinaře, sládky, ovocnáře, sýraře – prostě všechny, kteří nabízejí domácí produkty nebo originální zážitky.

Jak to celé funguje

  • Hostitel (farmář, vinař, sadař, majitel hospůdky…) vyčlení na svém pozemku stání pro obytná auta či karavany a zřetelně jej označí logem (samolepkou) „Cestuj a Ochutnej“.

  • Host se stejnou samolepkou mající jedinečné ID (tím prokazuje zapojení se do projektu) viditelně umístěnou na vozidle přijede po předchozí telefonické domluvě k Hostiteli a může u něj nocovat či kempovat po dobu maximálně 48 hodin za (případně dle individuální domluvy s Hostitelem). (Samolepku Host obdrží poštou po úspěšné registraci do projektu a zaplacení ročního registračního příspěvku. Platnost samolepky je jeden rok.)

  • Host na oplátku u svého Hostitele nakoupí v souladu s podmínkami tohoto projektu jeho výrobky (hodnota nákupu by měla být minimálně 399,- Kč na 1 až 48 hodin), případně mu může po domluvě pomoci s drobnými pracemi. Vše je na vzájemné dohodě mezi Hostem a Hostitelem.

  • Podmínkou pro využívání tohoto programu je, že máte soběstačný vůz (nádrž na odpadní vodu, nádrž na pitnou vodu, chemické WC…), pokud Hostitel ve svém nabídce neuvádí jinak.
 

  • Chcete se k nám připojit a podpořit lokální hostitele v rámci jejich agro podnikání a poznat, jak to všechno vlastně funguje?

  • Už vás nebaví předražené (údajně) bio produkty z obchodů a rádi byste si vytvořili svou vlastní síť farmářů či pěstitelů, které budete znát jménem?

  • Pojďte s námi do toho a registrujte se ještě dnes. Po úspěšné registraci se vám otevře mapa s kompletní nabídkou hostitelů, kteří se do projektu již zapojili. Cestujte a ochutnávejte s námi!

Pro Hostitele je projekt zdarma a pro karavanisty (Hosty) jsme stanovili roční členský poplatek 299,- Kč, který bude využit na provoz, rozvoj a propagaci tohoto projektu.